Blog

Blog eksperta księgowości

Biegły rewident - audytor i partner w biznesie

Przedmiot działalności biegłego rewidenta kojarzy się  głównie z czynnościami rewizyjnymi – weryfikacją prawidłowości sprawozdań finansowych, prawdziwości stanu przedstawionego w nim oraz wydaniem niezależnej opinii dotyczącej kondycji i oceny zarządzania przedsiębiorstwem.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów od ubiegłego roku pracuje nad rozszerzeniem wiedzy na temat działalności biegłych rewidentów, głównie tej dotyczącej doradztwa biznesowego i możliwości wsparcia prowadzenia działalności gospodarczej, zarządzania jej potencjałem czy wsparcia merytorycznego w skomplikowanym środowisku podatków czy MSSR.

Korzystanie z usług biegłego daje gwarancję profesjonalnego wsparcia, opartego na bieżącej i stale aktualizowanej  wiedzy z zakresu rachunkowości i podatków, a także wysokiego standardu pracy do jakiego są zobowiązani i przyzwyczajeni biegli  rewidenci. Dodatkową korzyścią jest zwiększenie wiarygodności finansowej przedsiębiorstwa przed bankami, instytucjami czy kontrahentami.

Korzyści z usług biegłego rewidenta mogą czerpać nie tylko duże firmy i korporacje – coraz więcej firm z sektora MŚP otwiera się na możliwość współpracy i korzystanie z usług przeglądu, badania czy doradztwa podatkowego.

Ze szczegółami dotyczącymi zakresu działań i zalet jakie za sobą niosą można zapoznać się w materiałach przygotowanych przez KIBR:

Szczególnie warto zwrócić uwagę na możliwość zlecenia biegłemu rewidentowi przygotowania sprawozdania finansowego firmy – według najnowszych rozporządzeń sankcjom mogą zostać poddani właściciele firm zalegających ze sprawozdaniem o czym pisaliśmy w artykule „Zaległe sprawozdania finansowe” . Największym walorem takiego rozwiązania jest zgodność przygotowanego dokumentu ze wszystkimi wymaganiami nałożonymi przez instytucje (rewizyjne i skarbowe), jego przejrzystość oraz zgodność z obowiązującym prawem podatkowym, zasadami rachunkowości i prawem obowiązującym przedsiębiorstwa.

Biorąc pod uwagę sytuację wielu przedsiębiorstw, które z różnych powodów nie dopełniły wskazanych obowiązków, bądź też chcą zlecić przygotowanie sprawozdań finansowych niezależnemu wyspecjalizowanemu podmiotowi, firma Mac Auditor uruchomiła dodatkową usługę obejmującą przygotowanie zaległych sprawozdań finansowych – więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: zlozsprawozdanie.pl.

 

o nas

funkcjonujemy na rynku od 1994 roku

Firma zarządzana jest przez osoby o najwyższych kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu.

Jesteśmy firmą audytorską wpisaną na listę KRBR pod numerem 244.

marki grupy mac

funkcjonujemy na rynku od 1994 roku

Mac Payroll świadczy kompleksową obsługę kadrowo-płacową oraz nadzór i organizację działów kadrowo-płacowych klienta.

kontakt

skontaktuj się z nami

Blog

Odpowiedzi na pytania naszych klientów – cz. 6. Zwolnienie lekarskie a niższe wynagrodzenie

Pytanie nr 1 pracownika naszego klienta: Proszę o pomoc, bo Pani się na tym zna perfekcyjnie.

Otrzymałam pieniądze z ZUS za okres 25/06 do 25/07 kwota 2676,37 zł, gdzie moja pensja to 3690 zł. Dlaczego dostałam mniej o blisko 200 zł?? Proszę o pomoc…sama tego nie wyliczę, a też nie mam co prosić o wyjaśnienie w ZUS, bo z nimi jest ciężko...

Publikacje

Controlling kosztów i rachunkowość zarządcza

Zarządzanie organizacją w skomplikowanym otoczeniu biznesowym nie jest możliwe bez dostępu do odpowiedniej informacji. Stąd wzrost w ostatnich latach zainteresowania wykorzystaniem controllingu i rachunkowości zarządczej przez kadrę kierowniczą.

Kariera

poznaj nasze aktualne oferty pracy

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu przeslij CV oraz list motywacyjny na adres:

rekrutacja@macauditor.pl

lub

Mac Auditor Sp. z o.o.

ul. Obrzeżna 5, VIII piętro

02-691 Warszawa

Materiały

Odwiedź nas

MAC accounting SP. Z O.O.

Budynek Park Projects

ul. Obrzeżna 5, VIII piętro

02-691 Warszawa

Biuro

tel: +48 22 649 27 65

e-mail: macauditor@macauditor.pl